Ohjausryhmän tehtävänkuvaus

 

Ohjausryhmä, joka edistää toiminnallaan alueellisen kansalais- ja vapaaehtoistoiminnan kehittämistyötä, koordinointia ja erilaisten yhdistysten ja toimijoiden verkostoitumista.

VARES-verkoston jäsenet ja toiminnalliset tiimit voivat tuoda asiantuntijaryhmän käsittelyyn mm. yhteisiä toimintalinjauksia tai kannanottoja vaativia asioita.

 

Ryhmän jäsenet:

 

Anitta Anunti ALVA-verkosto anitta.anunti(at)rko.fi
Regina Kahlos   regina.kahlos(at)rko.fi

Solja Peltovuori Hyvän mielen talo solja.peltovuori(at)hyvanmielentalo.fi

Auli Suorsa Pohjois-Pohjanmaan liitto auli.suorsa(at)pohjois-pohjanmaa.fi

Maarit Niva Oulun kaupunki maarit.niva(at)oulu.fi

Jaana Potkonen Kulttuurin hyvinvointipalvelut jaana.potkonen(at)ouka.fi

Eeva-Leena Isoviita MLL Pohjois-Pohjanmaan piiri ry eevaleena.isoviita(at)mll.fi

Lassi Kangasluoma Nuorten ystävät ry lassi.kangasluoma(at)nuortenystavat.fi

Sirpa Huotari Oulun ensi- ja turvakoti ry sirpa.huotari(at)oetk.fi
varalla Raija Lohilahti raija.lohilahti(at)oetk.fi

Anneli Nieminen Oulun ev.lut seurakunnat anneli.nieminen(at)evl.fi

Minna Hernberg Oulun seudun omaishoitajat ry minna.hernberg(at)osol.fi

Marja Jussila Oulun Seudun Mäntykoti ry marja.t.jussila(at)gmail.com

Sari Nikula-Heino Parasta lapsille ry sari.nikula-heino@parastalapsille.fi
varalla Pipsa Niskakoski pipsa.niskakoski(at)parastalapsille.fi

Kristiina Kangas Suomen Punainen Risti, Oulun piiri kristiina.kangas@redcross.fi

Anne Mustakangas-Mäkelä Vuolle Setlementti ry anne.mustakangas-makela(at)vuolleoulu.fi



Muokattu viimeksi: 06.03.2019