Motivointitiimin tehtävänkuvaus

Sovitut tiimipalaverit:

Ti 24.3. klo 9.00-11.00 tiimipalaveri muutetaan Teams -verkkokokoukseksi koronaviruksen leviämisen ehkäisemiseksi.  Kokouksen aiheena on osaamismerkit ja niihin liittyvät kysymykset. Lähetämme osallistumislinkin sähköpostitse. 

Motivointitiimi on vapaaehtoistoiminnan koulutuksen ja edunvalvonnan asiantuntijatyöryhmä. Ideoi ja kehittää sekä vapaaehtoisille, että vapaaehtoistoimintaa koordinoiville monipuolista koulutusta, valmennusta ja virkistävää toimintaa. Kehittää oppilaitosyhteistyötä.

 

Tiimin jäsenet:

Salme Kinnunen Oulun ev.lut.seurakuntayhtymä, salme.kinnunen@evl.fi

Saila Luukkonen Oulun ev.lut.seurakuntayhtymä, saila.luukkonen@evl.fi

Minna Kaltio Oulun Seudun Muistiyhdistys ry, minna.kaltio@osmy.fi

Marja Heikkinen Oulun seudun omaishoitajat ry, marja.heikkinen@osol.fi

Päivi Heikkilä Hyvän mielen talo ry, paivi.heikkila@hyvanmielentalo.fi

Sanna Kalajanniska Huoma ry, sanna.kalajanniska@huoma.fi

Taina Rajanen Takuu-Säätiö, taina.rajanen@takuu-saatio.fi

Hannele Huovinen Ikäihmisten olohuone, ikaihmistenolohuone@gmail.com

Lotta Pakanen Opintokeskus Sivis, lotta.pakanen@ok-sivis.fi

Pirjo Honkanen Vuolle Setlementti ry, pirjo.honkanen@vuolleoulu.fi

Kynnys ry SAMAT-toiminta

Oulun vastaanottokeskusten tukiyhdistys ry, info@tukiyhdistys.fi

Teija Karisaari-Kittilä, Pohjois-Pohjanmaan sosiaali- ja terveysturvayhdistys ry, ppjane@kumppanuuskeskus.fi

Raija Lohilahti Oulun ensi- ja turvakoti ry, oulunmieskaverit@oetk.fi


Muokattu viimeksi: 17.03.2020