Maahanmuuttajatyön tiimin tehtävänkuvaus

 

Maahanmuuttajatyön tiimi toimii monikulttuurisen kansalais- ja vapaaehtoistoiminnan edistäjänä ja kehittäjänä. Tiimi ideoi ja kehittää järjestöjen välistä yhteistyötä ja edistää maahanmuuttajataustaisten ihmisten osallisuutta  kentällä. Tiimi suunnittelee ja  järjestää  vapaaehtoisten kulttuuritietämyksen perehdyttämistä koulutusten ja erilaisten tapahtumien avulla.
Toimintamme periaatteena on avoin yhteistyö eri tahojen kanssa yhteisten tavoitteiden saavuttamiseksi.

Seuraava tapaaminenSeuraava tapaaminen peruttiin koronaviruksen leviämisen ehkäisemiseksi.  Sovimme seuraavan tapaamisen heti tilanteen niin salliessa.  Lähetän kyselyä webropolin kautta. 

 

Tiimin jäsenet:

Asko Pietarila Pohjola Norden asko.pietarila(at) pohjola-norden.fi 

Kirsti Ikäheimo Monikulttuuriset siskot ry, kirsti.ikaheimo(at)gmail.com

Kirsi Sova MLL kirsi.sova(at)mll.fi

Katinka Käyhkö Tervetuloa Pyhäjoelle -hanke,  katinka.kayhko(at)pyhajoki.fi

Anne Savuoja Psoriasisliitto ry, anne.savuoja(at)psori.fi

Pipsa Niskakoski, Parasta lapsille ry pipsa.niskakoski(at)parastalapsille.fi

Sofia Heininen Maaseudun sivistysliitto, sofia.heininen(at)msl.fi

Riku Kivimäki Vastaanottokeskus, Heikinharju riku.kivimaki(at)migri.fi

Anna Ristolainen Vuolle Setlementti ry anna.ristolainen(at)vuolleoulu.fi

Johanna Stevenson johanna.silta(at)gmail.com

Mia Lindberg Villa Victor, Oulun kaupunki mia.lindberg(at)ouka.fi

Tanja Roth Kynnys ry, tanja.roth(at)samat.kynnys.fi

Kaisu Pelkonen Auta Lasta ry kaisu.pelkonen(at)autalasta.fi

Marika Parkkila SPR marika.parkkila(at)punainenristi.fi

Anneli Nieminen Oulun tuomiokirkkoseurakunta anneli.nieminen(at)evl.fi

Ireene Tyni Zonta (& Monikulttuuriset siskot ry)

Marko Miesmaa Pohjanmaan Partiolaiset ry marko.miesmaa(at)partio.fi

Pelastakaa Lapset etunimi.sukunimi(at)pelastakaalapset.fi

Kirsi Keinänen kirsitkeinanen(at)gmail.com

Juha-Antti Wahlsten sihteeri(at)lomakotionnela.fi

Maarit Peltoniemi NNKY maarit.peltoniemi(at)co.inet.fi

Marita Terho Vuolle Setlementti ry  marita.terho(at)vuolleoulu.fi

Hanna-Leena Leinonen Vuolle Setlementti ry  Hanna-Leena.leinonen(at)vuolleoulu.fi

Timo Makkonen  HDL  VAMOS Verso  timo.makkonen(at)hdl.fi


Muokattu viimeksi: 16.03.2020