Maahanmuuttajatyön tiimin tehtävänkuvaus

 

Maahanmuuttajatyön tiimi toimii monikulttuurisen kansalais- ja vapaaehtoistoiminnan edistäjänä ja kehittäjänä. Tiimi ideoi ja kehittää järjestöjen välistä yhteistyötä ja edistää maahanmuuttajataustaisten ihmisten osallisuutta  kentällä. Tiimi suunnittelee ja  järjestää  vapaaehtoisten kulttuuritietämyksen perehdyttämistä koulutusten ja erilaisten tapahtumien avulla.
Toimintamme periaatteena on avoin yhteistyö eri tahojen kanssa yhteisten tavoitteiden saavuttamiseksi.

Seuraava  etäkokous sovitaan yhteisesti sähköpostin välityksellä. 

Tiimin jäsenet:

Asko Pietarila Pohjola Norden asko.pietarila@pohjola-norden.fi 

Kirsti Ikäheimo Monikulttuuriset siskot ry, kirsti.ikaheimo@gmail.com

Kirsi Sova MLL Pohjois-Pohjanmaan piiri kirsi.sova@mll.fi

Anna-Maria Raukovaara MLL Pohjois-Pohjanmaan piiri anna-maria.raukovaara@mll.fi

Katinka Käyhkö Tervetuloa Pyhäjoelle -hanke,  katinka.kayhko@pyhajoki.fi

Sofia Heininen Maaseudun sivistysliitto, sofia.heininen@msl.fi

Riku Kivimäki Vastaanottokeskus, Heikinharju riku.kivimaki@migri.fi

Johanna Stevenson johanna.silta@gmail.com

Johanna Wirkkala  info@tukiyhdistys.fi

Mia Lindberg Villa Victor, Oulun kaupunki mia.lindberg@ouka.fi

Tanja Roth Kynnys ry, tanja.roth@samat.kynnys.fi

Kaisu Pelkonen Auta Lasta ry kaisu.pelkonen@autalasta.fi

Marika Parkkila SPR Oulun piiri marika.parkkila@punainenristi.fi

Anneli Nieminen Oulun tuomiokirkkoseurakunta anneli.nieminen@evl.fi

Marko Miesmaa Pohjanmaan Partiolaiset ry marko.miesmaa@partio.fi

Pelastakaa Lapset etunimi.sukunimi@pelastakaalapset.fi

Juha-Antti Wahlsten Lomakoti onnela sihteeri@lomakotionnela.fi

Maarit Peltoniemi Oulun NNKY maarit.peltoniemi@co.inet.fi

Jarkko-Pekka Kärkkäinen Vuolle Setlementti ry jarkko-pekka.karkkainen@vuolleoulu.fi

Timo Makkonen, Fanni Uusi-Hallila ja Elena Lehtomäki   HDL  VAMOS Verso  timo.makkonen@hdl.fi

Anna Litewka-Anttolainen ja Anaclau Figueredo, Parasta Lapsille Oulun alueen yhdistys ry

Annukka Oksman-Hiukka ja Anna Ristolainen pj Vuolle Setlementti ry anna.ristolainen@vuolleoulu.fi



Muokattu viimeksi: 17.01.2022