Maahanmuuttajatyön tiimin tehtävänkuvaus

 

Maahanmuuttajatyön tiimi toimii monikulttuurisen kansalais- ja vapaaehtoistoiminnan edistäjänä ja kehittäjänä. Tiimi ideoi ja kehittää järjestöjen välistä yhteistyötä ja edistää maahanmuuttajataustaisten ihmisten osallisuutta  kentällä. Tiimi suunnittelee ja  järjestää  vapaaehtoisten kulttuuritietämyksen perehdyttämistä koulutusten ja erilaisten tapahtumien avulla.
Toimintamme periaatteena on avoin yhteistyö eri tahojen kanssa yhteisten tavoitteiden saavuttamiseksi.

Seuraava tapaaminenSIIRTYY tiistai 19.11. klo 13.00-15.00

 

Tiimin jäsenet:

Asko Pietarila Pohjola Norden asko.pietarila(at) pohjola-norden.fi 

Kirsti Ikäheimo Monikulttuuriset siskot ry, kirsti.ikaheimo(at)gmail.com

Kirsi Sova MLL kirsi.sova(at)mll.fi

Katinka Käyhkö

Anne Savuoja Psoriasisliitto ry, anne.savuoja(at)psori.fi

Pipsa Niskakoski, Parasta lapsille ry pipsa.niskakoski(at)parastalapsille.fi

Virpi Harilahti-Juola Maaseudun sivistysliitto, virpi.harilahti-juola(at)msl.fi

Päivi Vatka ODL, paivi.vatka(at)odl.fi

Riku Kivimäki Vastaanottokeskus, Heikinharju riku.kivimaki(at)migri.fi

Anna Ristolainen Vuolle Setlementti ry anna.ristolainen(at)vuolleoulu.fi

Johanna Stevenson johanna.silta(at)gmail.com

Päivi Tuokkola,  Oulun Helluntaiseurakunta, paivi.tuokkola(at)ohsrk.fi

Mia Lindberg Villa Victor, Oulun kaupunki mia.lindberg(at)ouka.fi

Tanja Roth Kynnys ry, tanja.roth(at)samat.kynnys.fi

Kaisu Pelkonen Auta Lasta ry kaisu.pelkonen(at)autalasta.fi

Marika Parkkila SPR marika.parkkila(at)punainenristi.fi

Anniina Sunnari-Pietikäinen Tervarit Juniorit anniina.sunnari(at)terveritjuniorit.fi

Anneli Nieminen Oulun tuomiokirkkoseurakunta anneli.nieminen(at)evl.fi

Ireene Tyni Zonta (& Monikulttuuriset siskot ry)

Marko Miesmaa Pohjanmaan Partiolaiset ry marko.miesmaa(at)partio.fi

Pelastakaa Lapset etunimi.sukunimi(at)pelastakaalapset.fi

Pirjo Hätälä Oulun Pelastakaa Lapset ry pirjo.hatala(at)gmail.com

Miia Konttinen 4H miia.konttinen(at)4h.fi, Tiina Jokinen 4H Kempele kempele(at)4h.fi

Kirsi Keinänen kirsitkeinanen(at)gmail.com

Juha-Antti Wahlsten sihteeri(at)lomakotionnela.fi

Maarit Peltoniemi NNKY maarit.peltoniemi(at)co.inet.fi

Riitta Prittinen-Maarala riittaprittinenmaarala(at)gmail.com

Marita Terho Vuolle Setlementti ry  marita.terho(at)vuolleoulu.fi


Muokattu viimeksi: 11.11.2019