Maahanmuuttajatyön tiimin tehtävänkuvaus

 

Maahanmuuttajatyön tiimi toimii monikulttuurisen vapaaehtoistoiminnan edistäjänä ja kehittäjänä. Tiimi ideoi ja kehittää järjestöjen välistä yhteistyötä ja edistää maahanmuuttajataustaisten ihmisten osallisuutta vapaaehtoistoiminnan kentällä. Tiimi suunnittelee ja  järjestää  vapaaehtoisten kulttuuritietämyksen perehdyttämistä koulutusten ja erilaisten tapahtumien avulla.

Tiimiä koordinoi ja kutsuu koolle Vapaaehtoistoiminnan verkosto VARES ja ESIKOTO-hanke, ODL.

 

Tiimin jäsenet:

 

Kirsti Ikäheimo Monikulttuuriset siskot ry, kirsti.ikaheimo(at)gmail.com

Katariina Halonen Pohjois-Suomen Pääskyt ry, minttukata(at)hotmail.com

Anne Savuoja Psoriasisliitto ry, anne.savuoja(at)psori.fi

Pipsa Niskakoski, Parasta Lapsille ry, pipsa.niskakoski(at)parastalapsille.fi

Virpi Harilahti-Juola Maaseudun sivistysliitto, virpi.harilahti-juola(at)msl.fi

Ilpo Tapaninen Pohjois-Pohjanmaan liitto, ilpo.tapaninen(at)pohjois-pohjanmaa.fi

Päivi Vatka ODL, Pohjois-Pohjanmaa paivi.vatka(at)odl.fi
Anu Ylisaukko-oja anu.ylisaukko-oja(at)odl.fi

Riku Kivimäki Vastaanottokeskus, Heikinharju riku.kivimaki(at)migri.fi

Aruna Somani Vuolle Setlementin Ystävyystalo, aruna.somani(at)vuolleoulu.fi

Marjaleena Kyllönen Oulun seudun Mäntykoti ry, marjaleena.kyllonen(at)mantykoti.fi

Marjo Tapaninen Oulun vastaanottokeskusten tukiyhdistys, marjo.tapaninen(at)tukiyhdistys.fi
Johanna Stevenson johanna.silta(at)gmail.com

Mirja Syrjälä Oulun kaupunki, mirja.syrjala(at)ouka.fi

Mia Lindberg mia.lindberg(at)ouka.fi, Villa Victor

Tanja Roth Kynnys ry, tanja.roth(at)samat.kynnys.fi

Kaisu Pelkonen Auta Lasta ry kaisu.pelkonen(at)autalasta.fi

Marika Parkkila SPR marika.parkkila(at)punainenristi.fi

Anneli Nieminen Oulun tuomiokirkkoseurakunta anneli.nieminen(at)evl.fi

Ireene Tyni Zonta (& Monikulttuuriset siskot ry)

Marko Miesmaa Pohjanmaan Partiolaiset ry marko.miesmaa(at)partio.fi

Pirjo Hätälä Oulun Pelastakaa Lapset ry pirjo.hatala(at)gmail.com

Minna Märsynaho minna.marsynaho(at)pelastakaalapset.fi

Maija-Liisa Tausta-Ojala Maa- ja kotitalousnaiset maija-liisa.tausta-ojala(at)maajakotitalousnaiset.fi

Miia Konttinen 4H miia.konttinen(at)4h.fi

Tiina Jokinen 4H Kempele kempele(at)4h.fi

Erja Saarela Oulun Kriisikeskus erja.saarela(at)oulunkriisikeskus.fi

Kirsi Keinänen kirsitkeinanen(at)gmail.com

Juha-Antti Wahlsten sihteeri(at)lomakotionnela.fi

Susanna Okker susanna(at)tutuksi.fi Turvapaikanhakijoiden Tueksi ry.

Maarit Peltoniemi NNKY maarit.peltoniemi(at)cc.inet.fi

Riitta Prittinen-Maarala riittaprittinenmaarala(at)gmail.com


Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Muokattu viimeksi: 08.06.2018