Ikävaparit-ryhmä

Perustimme Ikävaparit-ryhmän ikäihmisten parissa vapaaehtoistoimintaa järjestävien tahojen yhteistyön tiivistämiseksi ja kehittämiseksi. Yhteistyössä ryhmän toimijoiden kanssa suunnittelemme ja järjestämme vapaaehtoisille suunnattua koulutusta, joihin jokainen voi tuoda omaa osaamistaan ja ideoitaan koulutuksien sisällöiksi. Suunnittelemme yhteistyössä myös tapahtumia, joissa nostamme esille ikäihmisten kanssa toimijat ja vapaaehtoiset sekä vapaaehtoistoiminnan tehtävät ikääntyneiden parissa.

Ikävaparit-ryhmä kokoontuu seuraavan kerran 13.5. klo 13-15
Paikka: Vuolle, Nahkatehtaankatu 2, 2. krs Ystävyystalon olohuone

Ikävaparit-ryhmään kuuluvat:

Matleena Keränen matleena.keranen(at)caritaslaiset.fi

Anniina Riipinen anniina.riipinen@caritaslaiset.fi

Hannele Huovinen ikaihmistenolohuone(at)gmail.com

Marjaleena Kyllönen marjaleena.kyllonen(at)mantykoti.fi

Minna Kaltio minna.kaltio(at)osmy.fi

Tanja Tanhua tanja.tanhua(at)odl.fi

Pirjo Hätälä pirjo.hatala(at)gmail.com

Jaana Potkonen jaana.potkonen(at)ouka.fi

Virve Ahola virve.ahola(at)vuolleoulu.fi

Suvi Kervinen suvi.kervinen(at)redcross.fi

Tuula Karvonen tuula.karvonen(at)odl.fi

Laura Siitonen laura.siitonen(at)ouka.fi



Muokattu viimeksi: 20.03.2019