Ohjausryhmän tehtävänkuvaus

 

Asiantuntijatyöryhmä, joka edistää toiminnallaan alueellisen kansalais- ja vapaaehtoistoiminnan kehittämistyötä, koordinointia ja erilaisten yhdistysten ja toimijoiden verkostoitumista.

VARES verkoston jäsenet ja toiminnalliset tiimit voivat tuoda ohjausryhmän käsittelyyn mm. yhteisiä toimintalinjauksia tai kannanottoja vaativia asioita.

 

Ryhmän jäsenet:

 

Regina Kahlos ALVA-verkosto  regina.kahlos@rko.fi

Anitta Anunti ALVA-verkosto  anitta.anunti@rko.fi

Hanna Määttä ELY-keskus hanna.maatta@ely-keskus.fi

Solja Peltovuori Hyvän mielen talo solja.peltovuori@hyvanmielentalo.fi

Ulla Sauvola Kynnys ry ulla.sauvola@samat.kynnys.fi

Anne Heikkinen Lihastautiliitto ry anne.heikkinen@lihastautiliitto.fi

Ilpo Tapaninen  Pohjois-Pohjanmaan liitto ilpo.tapaninen@pohjois-pohjanmaa.fi

Matti Svala Meritulli-Heinäpään asukasyhdistys ry matti.svala@katoppa.fi

Leena Huhanantti MLL Pohjois-Pohjanmaan piiri ry leena.huhanantti@mll.fi

Arja Sutela Nuorten ystävät ry arja.sutela@nuortenystavat.fi

Lassi Kangasluoma Nuorten ystävät ry lassi.kangasluoma@nuortenystavat.fi

Timo Peltovuori Oulun ensi- ja turvakoti ry timo.peltovuori@oetk.fi

Anneli Nieminen Oulun ev.lut seurakunnat anneli.nieminen@evl.fi

Pasi Laukka Oulun kaupunki pasi.laukka@ouka.fi

Minna Hernberg Oulun seudun omaishoitajat ry minna.hernberg@osol.fi

Marja Jussila Oulun Seudun Mäntykoti ry marja.t.jussila@gmail.com

Sari Nikula-Heino Parasta lapsille ry sari.nikula-heino@parastalapsille.fi

Yhden vanhemman perheiden liitto ry

Riikka Kesonen SPR Oulun piiri riikka.kesonen@punainenristi.fi

Anne Mustakangas-Mäkelä Vuolle Setlementti ry anne.mustakangas-makela@vuolleoulu.fi


Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Muokattu viimeksi: 16.11.2017