Ohjausryhmän tehtävänkuvaus

 

Asiantuntijatyöryhmä, joka edistää toiminnallaan alueellisen kansalais- ja vapaaehtoistoiminnan kehittämistyötä, koordinointia ja erilaisten yhdistysten ja toimijoiden verkostoitumista.

VARES verkoston jäsenet ja toiminnalliset tiimit voivat tuoda ohjausryhmän käsittelyyn mm. yhteisiä toimintalinjauksia tai kannanottoja vaativia asioita.

 

Ryhmän jäsenet:

 

Regina Kahlos ALVA-verkosto  regina.kahlos(at)rko.fi

Anitta Anunti ALVA-verkosto  anitta.anunti(at)rko.fi

Hanna Määttä ELY-keskus hanna.maatta(at)ely-keskus.fi

Solja Peltovuori Hyvän mielen talo solja.peltovuori(at)hyvanmielentalo.fi

Tanja Roth Kynnys ry tanja.roth(at)samat.kynnys.fi

Anne Heikkinen Lihastautiliitto ry anne.heikkinen(at)lihastautiliitto.fi

Ilpo Tapaninen  Pohjois-Pohjanmaan liitto ilpo.tapaninen(at)pohjois-pohjanmaa.fi

Matti Svala Meritulli-Heinäpään asukasyhdistys ry matti.svala(at)katoppa.fi

Leena Huhanantti MLL Pohjois-Pohjanmaan piiri ry leena.huhanantti(at)mll.fi

Arja Sutela Nuorten ystävät ry arja.sutela(at)nuortenystavat.fi

Lassi Kangasluoma Nuorten ystävät ry lassi.kangasluoma(at)nuortenystavat.fi

Timo Peltovuori Oulun ensi- ja turvakoti ry timo.peltovuori(at)oetk.fi

Anneli Nieminen Oulun ev.lut seurakunnat anneli.nieminen(at)evl.fi

Pasi Laukka Oulun kaupunki pasi.laukka(at)ouka.fi

Minna Hernberg Oulun seudun omaishoitajat ja läheiset ry minna.hernberg(at)osol.fi

Marja Jussila Oulun Seudun Mäntykoti ry marja.t.jussila(at)gmail.com

Sari Nikula-Heino Parasta lapsille ry sari.nikula-heino(at)parastalapsille.fi

Yhden vanhemman perheiden liitto ry

Pauliina Rasinkangas SPR Oulun piiri pauliina.rasinkangas(at)punainenristi.fi

Anne Mustakangas-Mäkelä Vuolle Setlementti ry anne.mustakangas-makela(at)vuolleoulu.fi


Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Muokattu viimeksi: 30.03.2017