Motivointitiimin tehtävänkuvaus

 

Motivointitiimi on vapaaehtoistoiminnan koulutuksen ja edunvalvonnan asiantuntijatyöryhmä. Ideoi ja kehittää sekä vapaaehtoisille, että vapaaehtoistoimintaa koordinoiville monipuolista koulutusta, valmennusta ja virkistävää toimintaa.  Kehittää oppilaitosyhteistyötä.

 

Tiimin jäsenet:

 

Salme Kinnunen Oulun ev.lut.seurakuntayhtymä salme.kinnunen@evl.fi

Saila Luukkonen Oulun ev.lut.seurakuntayhtymä saila.luukkonen@evl.fi

Oulun Pelastakaa Lapset ry

Yhden Vanhemman Perheiden Liitto ry

Minna Kaltio Oulun Seudun Muistiyhdistys minna.kaltio@osmy.fi

Maaret Meriläinen Lähelläsi -hanke maaret.merilainen@osmy.fi

Minna  Kangas Lähelläsi-hanke minna.kangas@osmy.fi

Marja Heikkinen Oulun Seudun Omaishoitajat ja läheiset ry marja.heikkinen@osol.fi

Matti Svala Meritulli-Heinäpään Asukasyhdistys ry matti.svala@katoppa.fi

Susanna Niemelä vapaaehtoinen saphira0@gmail.com

Virve Ahola Hyvän mielen talo ry, virve.ahola@hyvanmielentalo.fi

Maailmankauppa Juuttiputiikki putiikki@juuttiputiikki.fi

Anna-Stiina Effe Vuolle Setlementti ry anna-stiina.effe@vuolleoulu.fi

Oulun kaupunki kaupungin edustaja tarkentuu myöhemmin

Leena Turunen vapaaehtoinen leena.turunen5@luukku.com

Sanna Kalajanniska Huoma ry sanna.kalajanniska@huoma.fi

Taina Rajanen Takuu-Säätiö taina.rajanen@takuu-saatio.fi

Hannele Huovinen Ikäihmisten olohuone ikaihmistenolohuonea@gmail.com

Ulla Sauvola Samat-toiminta, KYNNYS ry ulla.sauvola@samat.kynnys.fi

Opintokeskus Sivis


Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Muokattu viimeksi: 26.06.2017