Maahanmuuttajatyön tiimin tehtävänkuvaus

 

Maahanmuuttajatyön tiimi toimii monikulttuurisen vapaaehtoistoiminnan edistäjänä ja kehittäjänä. Tiimi ideoi ja kehittää järjestöjen välistä yhteistyötä ja edistää maahanmuuttajataustaisten ihmisten osallisuutta vapaaehtoistoiminnan kentällä. Tiimi suunnittelee ja  järjestää  vapaaehtoisten kulttuuritietämyksen perehdyttämistä koulutusten ja erilaisten tapahtumien avulla.

 

Tiimin jäsenet:

 

Kirsti Ikäheimo Monikulttuuriset siskot ry kirsti.ikaheimo@gmail.com

Riitta Prittinen-Maarala riittaprittinenmaarala@gmail.com

Katariina Halonen Pohjois-Suomen Pääskyt ry minttukata@hotmail.com

Anne Savuoja Psoriasisliitto ry anne.savuoja@psori.fi

Virpi Harilahti-Juola Maaseudun sivistysliitto virpi.harilahti-juola@msl.fi

Ilpo Tapaninen Pohjois-Pohjanmaan liitto ilpo.tapaninen@pohjois-pohjanmaa.fi

Päivi Vatka ODL, Pohjois-Pohjanmaa paivi.vatka@odl.fi
Anu Ylisaukko-oja anu.ylisaukko-oja@odl.fi

Riku Kivimäki Vastaanottokeskus, Heikinharju riku.kivimaki@migri.fi

Aruna Somani Ystävyystalo, aruna.somani@vuolleoulu.fi
Erja Stolt Ystävyystalo, erja.stolt@vuolleoulu.fi

Marjaleena Kyllönen Oulun seudun Mäntykoti ry marjaleena.kyllonen@mantykoti.fi

Marjo Tapaninen Oulun vastaanottokeskusten tukiyhdistys marjo.tapaninen@tukiyhdistys.fi
Johanna Stevenson johanna.silta@gmail.com

Mirja Syrjälä Oulun kaupunki mirja.syrjala@ouka.fi
Henri Huumonen henri.huumonen@ouka.fi, Villa Victor                                                                           Mia Lindberg mia.lindberg@ouka.fi, Villa Victor

Tanja Roth Kynnys ry tanja.roth@samat.kynnys.fi


Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Muokattu viimeksi: 26.06.2017